Możliwości przewożenia psa w aucie.

 

Nawet jeżeli na naszych stronkach i mediach socjalnych można znaleźć pełno informacji o przewożeniu psów w aucie, zdecydowaliśmy się spisać ten oto artykuł o różnych możliwościach przewożeniu psów, aby wszystkie ważne informacje były na jednym miejscu. To nie dotyczy tylko psów, ale także innych zwierząt domowych. 

 

 

 

DSC_1058-1200x1800

 

 

Następnie nie możemy zapominać o fakcie, o którym już wie wiele osób. Waga niezabezpieczonego psa podczas wypadku może być 30-40 razy większa od jego wagi. To znaczy, że pies ważący 25 kg się w momencie uderzenia zamienia w latający ciężar o masie 1000 kg, który uderza w pierwszą przeszkodę na swojej drodze. To mogą być Państwo albo na przykład Wasze dzieci, podróżujące z wami bezpiecznie w foteliku, który bardzo starannie wybieraliście. 

Dlatego w żadnym wypadku nie można uzasadniać przewożenie psa bez klatki, na kolanach lub pod nogami. Nawet argument „nie mieliśmy klatki   w przeszłości i przetrwaliśmy” nie powinien mieć żadnego znaczenia.  

 

 

Jak można więc zabezpieczyć psa w samochodzie? 

Tutaj będziemy głównie mówić o psach, ponieważ są to zwierzęta najczęściej podróżujące z ludźmi. Na początek chcemy zaznaczyć, i to też zawsze mówimy naszym klientom, że każda próba zabezpieczenia psa w aucie jest krokiem w dobrym kierunku. Oczywiście są bardziej bezpieczne i mniej bezpieczne sposoby zabezpieczenia, ale już tylko to, że się staracie psa ochronić i wasz pies nie jeździ luzem, z was robi odpowiedzialnego kierowcę i właściciela psa. 

 

 

Buda z tkaniny lub inny pojemnik na tylne siedzenie. 

 

Jest to jednym z najczęstszych sposobów przewożenia psów. Zrozumiałe jest, że wiele osób wybiera tę metodę, ponieważ jest ona najwygodniejsza i najtańsza. Prawie każdy ma w domu taką budkę. Jest to bardzo lekka skrzynka, którą można sztaplować, a jeśli przypniesz ją do siedzenia pasem, spełnisz również prawny obowiązek. Taki sposób przewożenia jest niestety najmniej bezpieczny. Te torby materiałowe nie są bezpieczne. W przypadku uderzenia materiał i zamki nie wytrzymają i pies wyleci.

Plastikowe, druciane i podobne pojemniki również nie są przeznaczone aby być na siedzeniu. Jak już wspomnieliśmy, 1000-kilogramowy obiekt w ruchu nie będzie utrzymany przez ten materiał i zawiasy. Skrzynia rozpadnie się, a jej ostre fragmenty zaczną przelatywać przez samochód.

Jeśli nalegasz na ten środek transportu, wybierz opcję z testem zderzeniowym. Oczywiście cena jest nieco inna, ale jest to niewielka opłata za życie Twojego zwierzaka i innych pasażerów w samochodzie.

 

 

 

Dobbicek

 

 

 

Uprząż bezpieczeństwa.

 

Jest to następnym ulubionym sposobem przewożenia i jeżeli wybierzecie sobie wersję z testami zderzeniowymi, także bezpiecznym. Należy jednak wspomnieć o kilku zastrzeżeniach. Aby uprząż działała w 100%, musisz znacznie ograniczyć ruch psa, więc pasek musi być bardzo krótki. Jednak często jest to niemożliwe, ponieważ pas nie może być za krótki, aby umożliwić psu położenie się lub zmianę pozycji.  Sami jesteśmy odpowiednio zapięci, ale z psem i uprzężą jest to trudniejsze do osiągnięcia. Dlatego nie zalecamy przewożenia psa w uprzęży na tylnym siedzeniu, jeśli podróżują z nim inne osoby, głównie dzieci.

Należy uważać na uprzęże, które mocuje się bezpośrednio w otworze pasa bezpieczeństwa. Jest to wygodne, ale testy wykazały, że metoda ta nie jest najbezpieczniejsza. Najbezpieczniejszym sposobem jest przypięcie klasycznego pasa samochodowego, a następnie szelek.

Nigdy, naprawdę nigdy nie przewozie psa przypiętego tylko za smycz. Wystarczy gwałtowne hamowanie i Wasz pies mógł by mieć złamany kark.  

 

 

Allsafe1

 

 

Kratka lub siatka między kabiną a bagażnikiem. 

 

Jeśli decydujemy się na przewożenie psa w bagażniku, absolutnym minimum, jakie możemy zrobić, jest umieszczenie siatki lub lepiej kratki między tylnymi siedzeniami a bagaznikiem. W ten sposób spełniamy nasz prawny obowiązek i chronimy pasażerów pojazdu. Pies jednak będzie chroniony tylko w stopniu minimalnym. Bagażnik jest strefą zgniotu, jest najmniej wzmocnionym miejscem w pojeździe i w przypadku kolizji bagażnik zapada się, a pies nie jest chroniony.

Jeśli zdecydujesz się na zakup kratki, również tutaj wybierz mądrze, sięgnij po wysokiej jakości i solidne materiały, najlepiej kratki testowane zderzeniowo, aby kratka była naprawdę trwała i chroniła pasażerów w przypadku kolizji z psem. Należy unikać kratek drucianych.

 

 

 

miljöbild_variobarrier-52014_kvinna_sommar_150X130mm_300dpi_printj-800x699

 

 

Klatka w bagażniku.

 

Choć w naszym sklepie sprzedajemy niemal wszystkie z wyżej wymienionych opcji transportu, klatka do bagażnika poddana testom zderzeniowym jest według nas najlepszym wyborem i zawsze rekomendujemy ją w pierwszej kolejności.

W wysokiej jakości klatce w bagażniku pies jest oddzielony od załogi pojazdu, dzięki czemu pasażerowie są bezpieczni. Bezpieczny jest także pies, ponieważ jest chroniony z wszystkich stron. W przypadku uderzenia z tyłu, strefy deformacji klatki działają pochłaniając energię uderzenia, klatka pozostaje nienaruszona, a pies jest chroniony nawet przed rozsypanym szkłem itd. Pies Wam również nie ucieknie z samochodu, kdyby drzwi bagażnika nie działały poprawnie. Psa można później wyjąć z klatki pomocą tylnego wyjścia awaryjnego poprzez tylne siedzenia. 

 

 

IMG_3295-2-1

 

 

Ale trzeba uważać. Jeśli umieścimy niewłaściwy pojemnik do przewożenia w bagażniku, możemy zaszkodzić wszystkim pasażerom. Na przykład druciane klatki rozlatują się przy uderzeniu, a ostre druty wystają we wszystkich kierunkach, pies może się na nie nadziać. Ponadto skrzynie wykonane z płyt wiórowych lub profili aluminiowych roztrzaskują się przy uderzeniu, a odłamki drewna lub ostre fragmenty latają po całym samochodzie.

 

 

klec mrizkata         Obrázek6

 

 

Ważne jest nie wybierać zbyt dużych klatek. Pies musi być w stanie wstać, obrócić się i wygodnie się położyć, co do tego nie ma żadnych wątpliwości. Nie zaleca się jednak, aby wokół niego było zbyt dużo miejsca, aby w przypadku kolizji „przeleciał” jak najmniejszy dystans. Nasze dzieci także przypinamy odpowiednio do ich fotelików, my także siedzimy dobrze przypięci pasami bezpieczeństwa. Nie dawaj więc swojemu psu zbyt wiele przestrzeni, ponieważ może to być dla niego szkodliwe, nawet jeśli masz dobre intencje. Zamiast tego możesz robić częstsze przerwy na rozciąganie.  

 

Jeśli chcesz przewozić psa w bagażniku, ale klatka Ci się nie zmieści, możesz wybrać kratkę w połączeniu z bramką za tylną klapą, aby złagodzić uderzenie. Kiedy będziesz jednak wymieniać samochód na większy, pamiętaj, że przewozisz również swojego zwierzaka i kup samochód z wystarczająco dużym bagażnikiem, aby zmieściła się w nim klatka.

 

 HDR_1725